Gustav Klimt (6.A)

Se 6. A jsme se v dubnu vrhli do nápodoby díla od známého malíře Gustava Klimta, který se částí svého uměleckého života pohyboval v Secesi.  Aby si žáci prožili secesní tvorbu a neměli tak složité téma vybrala jsem dílo „ Strom života“. Tento strom je tvořen spirálami a má okrově-zlatý nádech. V našem podání je převážně okrově-hnědý. Na začátku hodiny jsem žáky seznámila s obdobím Secese a jejich inspirací ve světě přírody. Poté se životem a tvorbou Gustava Klimta a představila jim originál obrazu, který se budeme snažit napodobit. Obraz jsem rozstříhala na menší části a žáci měli za úkol daný kousek obrazu zvětšit. Po zhotovení větší kopie kousku jsme je dali dohromady a vznikl celý obraz. Motiv místy nenavazuje, což nám nevadí, protože šlo spíše o prožitek a týmovou práci než o dokonalost. Žákům se tvorba povedla a v budoucnu si ve výuce představíme více známých děl i osobností.

Mgr. Marie Vítek