Lyžařský výcvikový kurz 2023

Jako každý rok se žáci 7. tříd zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu, který se v letošním roce konal na Dolní Moravě.

Po příjezdu na chatu Sněžník jsme se ubytovali, ale bohužel počasí nám nepřálo, tak jsme nemohli po obědě vyrazit na svah a rozdělit děti do skupin podle lyžařských dovedností.
Od pondělí následoval výcvik na lyžích po družstvech, žáci si vyzkoušeli sedačkovou lanovku a někteří využili své lyžařské dovednosti na náročnějších sjezdovkách.

Po celý týden probíhaly každý večer přednášky věnované různým tématům – 1. pomoc, historie lyžování, sjezdové lyžování, lyžařská výstroj a výzbroj atd. Také jsme se zúčastnili zajímavé besedy s členem horské služby.

Lyžařský kurz proběhl velmi dobře, děti měly možnost být samy, bez rodičů, pouze s třídním kolektivem a učiteli.

Žáci během týdne získali nové lyžařské dovednosti a všichni ti, kteří stáli na lyžích poprvé se naučili základům lyžování. Sněhu bylo dostatek a lyžařský kurz splnil vše, co měl a děti si pobyt na horách pěkně užily.

V Rajhradě 31.1.2023                                                             Mgr. Zuzana Valianová