OVOV – olympijský víceboj odznak všestrannosti

Dne 22. 3. 2023 se konalo v Ivančicích okresní kolo sportovní soutěže – OVOV (olympijský víceboj odznak všestrannosti) pod záštitou olympijského výboru ČR. Ambasadorkou pro Jihomoravský kraj je Šárka Kašpárková (mistryně světa v trojskoku), která byla osobně přítomna.

Z naší školy se zúčastnil výběr 23 žáků ze 4.B, 5.B, 6.C, 6.D, 6.E, 7.A, 7.D, 8.D, kteří soutěžili v kategorii družstev (dívky + chlapci) i v kategorii jednotlivců podle ročníků narození. Disciplíny, ve kterých žáci soutěžili, byly trojskok, hod medicinbalem, přeskok přes švihadla, kliky a dribling s basketbalovým míčem.

Družstva skončila celkově na 7. místě. V kategorii jednotlivců jsme získali 1x2.místo (Johanka Pelikánová - 2012 – 5.B), 2x3. místo (Elena Turkovičová – 2013 – 4.B, Kateřina Stroblová – 2009 – 7.A). Soutěž je postupová. Do krajského kola postupují 2 žákyně (Pelikánová a Stroblová).

Atmosféra byla při sportování a soutěžení příjemná a děkuji všem žákům, kteří se zúčastnili a reprezentovali naši školu.

Mgr. Věra Ševčíková