Zprávy a oznámení

Školní rok 2019/20

V pátek 29. listopadu proběhnou ve školním klubu od 15:30 do 18 hodin adventní dílničky. Srdečně zveme děti i dospělé.

18. 11. se konalo školní kolo astronomické olympiády, zúčastnili se dva žáci - Daniel Sedlák (8.A) a David Stupka (6.A). Oba žáci byli úspěšnými řešiteli a dostali se do dalšího - krajského kola.

Seznam pomůcek pro 1. ročník

Seznam sešitů pro: 2. ročník   3. ročník   4. ročník   5. ročník   6. ročník   7. ročník   8. ročník   9. ročník

Přihlášení nových strávníků:  Nové strávníky je možné přihlásit v kanceláři školy u pí Klímové  na ul. Havlíčkova 452 v době od 27. do 30. srpna a dále v době školního vyučování od 7- 13 hod. Přihlášku najdete na odkazu níže  a vyplněnou ji přineste s sebou nebo si ji můžete vyplnit na místě. Dále je třeba přinést 100,-- Kč na ČIP.

Kritéria pro přijetí žáka do ŠD

V okresním kole matematické olympiády se v kategorii 6. tříd umístil v silné konkurenci náš žák Adam Souček na 4. místě. Upřímně k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Dne 9.1.2019 se v Pohořelicích konal turnaj v přehazované. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů z okolních škol. Družstvo složené ze žáků a žákyň 5. ročníků tento turnaj vyhrálo a postoupilo do okresního finále, které se bude konat 29.1.2019.

Školu reprezentovali: Doležal Filip, Konečná Lucie, Nohel Viktor, Sukovyč Daniel, Sedláková Klára, Votrubec Jonáš, Studená Adriana, Kavalec Šimon

Žákům gratulujeme a držíme pěsti na dalším turnaji.

Školní rok 2017/18

Informační memorandum. Cílem tohoto dokumentu je shrnutí základních informací o zásadách zpracování osobních údajů, kterými se naše organizace řídí a které přijala za účelem zajištění souladu s nařízením parlamentu a Rady EU 2016/679 (dále jen „GDPR“), které je na území ČR účinné od 25.5.2018 a to zejména a s přihlédnutím k čl. 13 nařízení.

Školní video

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se náročného natáčení účastnili. Věříme, že se Vám video bude líbit.

Dalšího skvěho výsledků dosáhl Martin Mlečka, jenž se v krajském kole olympiády v českém jazyce, která proběhla 4. dubna v CVČ Brno-Lužánky, umístil na bezkonkurenčním prvním místě. Upřímně blahopřejeme!

22. 3. 2018 se konal okresní přebor sportovní gymnastiky 7.tříd. Naše žákyně  Bernatová K.,  Kavalcová S., Landoriová S., Cogerová L. a Svobodová E vybojovaly 1. místo. v soutěži družstev. V soutěži jednotlivců  obsadila 1.místo Kavalcová Sára 7.B a 2.místo Křižanová Kristýna 7.A

Velkého úspěchu dosáhl náš žák Martin Mlečka, který se v krajském kole dějepisné olympiády, jež proběhlo v Lužánkách 20. března, umístil na velmi dobrém 4. místě. Zajímavostí je, že z prvních pěti míst čtyři místa obsadili žáci ze škol okresu Brno-venkov.

V úterý 13. března se konalo okresní kolo Soutěže dětských recitátorů v Ivančicích. Adam Řezníček z 5.A se umístil v II. kategorii  (žáci 4. a 5. tříd) na druhém místě a postupuje do krajského kola. Gratulujeme.

V Modřicích se 29. ledna uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Martin Mlečka se zde umístil na 1. místě a postupuje do krajského kola. Srdečně blahopřejeme.

Stejně jako loni jsme uspěli v okresním kole dějepisné olympiády, které proběhlo 16. ledna v Tišnově.Náš žák Martin Mlečka se umístil na třetím místě a stejně jako loni postupuje do krajského kola.

Projekt Global storyline

Dne 23. 11. 2017 proběhl v Žabčicích již dvanáctý ročník turnaje v malé kopané žáků čtvrtých a pátých ročníků. Na tuto soutěž se přihlásily čtyři základní školy. Naši žáci se hned v prvním zápase stali jasnými favority turnaje, kdy výsledkem 6:0 ukázaly kvalitu našeho týmu a vzápětí ji potvrdili dalším výhrou 9:1. Ve finálovém zápase zvítězili 3:2 a ze Žabčic si odvezli krásné 1. místo. O výsledek se zasloužili žáci: Řezníček Adam, Marčák Tomáš, Pachl Marek, Sukovič Daniel, Potůček Jindřich, Souček Adam, Strobl Vojtěch

Dne 21. 11. 2017 proběhla soutěž ve šplhu na laně, na kterou byli vybráni nejlepší žáci z každého ročníku 2. stupně ZŠ. V soutěži závodilo pět základních škol. Suverénním vítězem se stala domácí škola ZŠ Želešice. Naši žáci si v nabité konkurenci vyšplhali 4. místo. V kategorii jednotlivců se nejlépe umístila Kavalcová Sára, která časem 4, 48 s. vybojovala 1. místo v kategorii dívek sedmých tříd.  O výsledek se zasloužili žáci: Bakalová Denisa, Tauvinkl Jan, Kavalcová Sára, Kubát Pavel, Foretová Jana, Štěpánek Daniel, Doležalová Lenka, Přichystal Dan.

21. 9. se v Želešicích uskutečnil turnaj v minifotbale. Turnaje byl pořádán v rámci okrskového kola, kterého se zúčastnily tři školy (ZŠ Modřice, ZŠ Želešice, ZŠ  Rajhrad). Na prvním místě se umístila ZŠ Modřice se dvěma výhrami, na druhém místě ZŠ Rajhrad s jednou výhrou a jednou prohrou a na třetím místě pořádající škola ZŠ Želešice se dvěma prohrami.

Školní rok 2016/17

V měsíci červnu uskutečnila Česká školní inspekce testování žáků 9.tříd. Naši deváťáci dopadli takto:

- přírodovědná gramotnost úspěšnost 66% (republikový průměr 61%)

- matematika úspěšnost 61% (republikový průměr 52%)

- český jazyk úspěšnost 74% (republikový průměr 65%)

V krajském kole literární soutěže "Požární ochrana očima dětí" se naše žákyně Klára Malinová umístila na 1. místě a Markéta Holečková na 2. místě. Oběma dívkám k tomuto úspěchu srdečně blahopřejeme.

Martinu Mlečkovi se dařilo i v okresním kole pythagoriády, kde v konkurenci žáků základních škol a gymnáziíé našeho okresu obsadil 1. místo.

Vynikajícího úspěchu dosáhl v celorepublikovém kole zeměpisné olympiády Martin Mlečka, který se zde umístil na výborném 7. místě. Upřímně blahopřejeme!

V krajském kole olympiády z českého jazyka dosáhl velkého úspěchu žák 8. třídy Martin Mlečka, který se umístil na vynikajícím 2. místě a postoupil do celorepublikového kola.

V krajském kole literární soutěže "Kyberšikana - bezpečně v kyberprostoru" zvítězila báseň Markéty Holečkové a Nikol Hanreichové ze 6.C.

V krajském kole zeměpisném olympiádě se žák 8.B třídy Martin Mlečka umístil na vynikajícím prvním místě a postupuje do celostátního kola. Blahopřejeme!

Žák 4. třídy Jakub Tioka se v okresním kole recitační soutěže umístil na druhém místě a postoupil do krajského kola. Srdečně k tomuto úspěchu blahopřejeme.

V okresním kole matematické olympiády se Martin Mlečka umístil na 2. místě. Blahopřejeme!

Ve čtvrtek  23. 2. 2017 proběhlo v Modřicích okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovala Kateřina  Marie Hlivová z 9.A, která skončila na výborném 4. místě. Žákyni děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu.

V okresním kole olympiády v českém jazyce se Martin Mlečka umístil na druhém místě a postupuje do krajského kola. Upřímně Martinovi k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Velkého úspěchu dosáhli naši žáci na okresním kole dějepisné olympiády, kde v silné konkurenci základních škol a gymnázií Brno-venkova získali Martin Mlečka z 8.B druhé místo a Patrik Mátl z 9.A čtvrté místo. Oba postupují do krajského kola.

První místo v soutěži Ekoš pro 2.B Zpráva zde.